چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم ؟

روش شناخت فروشگاه های اینترنتی معتبر

در این چند سال اخیر فروشگاه های اینترنتی بسیار فعال و کاربردی تر شده اند  به طوریکه شما از شمالی یا جنوبی ترین نقطه کشور یک محصول را به صوت آنلاین خریدارای می کنید و در کوتاهترین زمان ممکن بدون اینکه حضور در فروشگاه داشته باشید اجناس خریداری شده را تحویل می گیرید .  
قبل از خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که فروشگاههای اینترنتی باید دارای یکسری استاندارد باشند .  شما نمی توانید بدون در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه توضیح میدهم  از یک فروشگاه به صورت آنلاین خرید کنید زیرا ممکن است با مشکل مواجه شوید و بعد از اینکه مبلغ را پرداخت کردید محصول بدست شما نرسد . در ادامه مهمترین ویژگیهای امنیتی و استاندارد که یک وب سایت اینترنتی برای فروش محصول به صورت آنلاین باید حتما داشته باشد را توضیح میدهم .

1. اولین نکته نماد اعتماد الکترونیکی می باشد که فروشگاه های مورد تائید قرار گرفته از طریق وزارت صنایع ، معدن و تجارت نماد این موسسه را در صفحه اصلی سایت باید قرار بدهند . وقتی بر روی نماد کلیک می کنید باید مشخصات به صورت کامل نمایش داده شود .  هر فروشگاهی که این نماد را در صفحه اصلی داشته باشد شما می توانید با خیال راحت محصولتان را به صورت آنلاین خریداری کنید و نگرانی از بابت این موضوع نداشته باشید که چرا محصول خریداری شده بدست شما نرسیده است . در صورت بروز هر مشکلی می توانید به سادگی از وب سایت مورد نظر شکایت کنید.

2. دومین مورد سابقه و آدرس فیزیکی فروشگاه می باشد . یعنی شما بدانید یک فروشگاه اینترنتی چند سال سابقه دارد و آدرس پستی آن در کجا می باشد تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانید به محل موردنظر رفته و پیگیر هزینه واریز شده باشید . سعی کنید از فروشگاه هایی که هیچ آدرس فیزیکی ندارند و فقط یک شماره همراه در قسمت تماس با ما گذاشته اند خرید نکنید .

3. بانکها برای ارائه ماژول درگاه پرداخت اینترنتی مدارک فیزیکی می خواهند . یعنی ایران جیلی برای دریافت درگاه  پرداخت آنلاین بانک پارسیان ،بانک ملت و بانک سامان ابتدا باید اسناد شرکتی که شامل جواز کسب ، سند یا اجاره نامه محلی که در آن شرکت وجود دارد ، سفته و موارد دیگر نزد بانک جهت وثیقه قرار بدهد سپس بانک بعد از تائید هویت به ایران جیلی اجازه میدهد از درگاه بانک به صورت آنلاین استفاده کند . این مورد نیز می تواند یک عامل اعتماد و خرید از فروشگاه به حساب بیاید . 

هر فروشگاهی که 3 مورد بالا را داشته باشد شما می توانید با خیال آسوده از آن خرید کنید بدون هیچ نگرانی .

 هیچ مطلبی یافت نشد